Kolarstwo - Turystyka - Rekreacja
© 1974 -2015 Klub Turystyki Kolarskiej "KTUKOL” - Głuchołazy
Wielką przygodę życiową przeżyli,Antonina Bejnar i Bogusław Monczyński,  którzy po blisko rocznych przygotowaniach, wyruszyli na autokarowo  – pieszą wyprawę Szlakiem Św. Jakuba w Hiszpanii. Na szlaku spotkali pielgrzymów z całego świata.
CZY WIESZ ŻE …
Klub KTUKOL jest organizatorem wielu imprez związanych ze sportem kolarskim, turystyką rowerową i rekreacją. Do stałych i sztandarowych imprez organizowanych przez klub KTUKOL należą: -Młodzieżowy Rajd Kolarski WITAMY WIOSNĘ, -Rajd Kolarski ZDOBYWAMY PRADZIADA – impreza tak popularna, że lista uczestników zamykana jest najczęściej na miesiąc  przed organizacją zawodów. Za wieloletnią organizację tej imprezy KTK KTUKOL został uhonorowany  wieloma listami gratulacyjnymi -Maraton Kolarski AUDAX, -Rajd Kolarsko – Pieszy „ BABIE LATO W GÓRACH OPAWSKICH” - który od 5 lat jest największą tego typu imprezą w Powiecie Nyskim i jedną z większych w województwie. -Zawody MTB pod nazwą Cycloopawy ,zorganizowane po raz 4 i adresowane do miłośników kolarstwa górskiego MTB -Złota Korba - Cykl wyścigów – Głuchołaskie Koziołki, impreza zorganizowana po raz 3, spotkała się z wielkim zainteresowaniem najmłodszych miłośników dwóch kółek
CZY WIESZ ŻE …
Klub Turystyki Kolarskiej jest autorem i pomysłodawcą i weryfikatorem trzech odznak kolarskich: *„SZLAKIEM CZAROWNIC”, *„KOLARSKI ZDOBYWCA PRADZIADA ”– za wytrwałość, *„GÓRAMI POGRANICZA POLSKO – CZESKIEGO”
CZY WIESZ ŻE …
Klub Turystyki Kolarskiej, jest  organizatorem licznych wystaw promujących 40 - letnią działalność kolarską i turystyczną, wśród młodzieży szkolnej o osób dorosłych.
CZY WIESZ ŻE …
KTK KTUKOL, wydał dwie publikacje poświęcone obszernej działalności na płaszczyźnie turystyki rowerowej i kolarstwa. Publikacje były  rozpowszechniane podczas uroczystej gali, poświęconej obchodom 40 - lecia KTK KTUKOL oraz podczas podsumowania sezonu klubowego w 2013 r. Seria limitowana cieszyła się sporym zainteresowaniem.
CZY WIESZ ŻE …
WYRÓŻNIENIA DLA MŁODYCH SPORTOWCÓW Z KTK KTUKOL Dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców młodzieży zrzeszonej w KTK KTUKOL - Głuchołazy, oraz wsparciu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach, co roku zawodnicy z KTUKOL -  u ,uczestnczą  w 60 - 70 zawodach sportowych na terenie całego kraju oraz w Czechach. Młodzi kolarze z Głuchołaz, biorą udział w imprezach rangi międzynarodowej min. w cyklu wyścigów szosowych, maratonach MTB,oraz w licznych imprezach turystyczno - rowerowych. Osiągnięte wyniki i aktywność sportowa, to przede wszystkim zasługa samych zawodników, ale bez wsparcia i pomocy innych byłoby to niemożliwe do osiągnięcia. We wszystkich cyklach nasi zawodnicy odnieśli znaczące sukcesy w punktacji generalnej. Od wielu lat w Centrum Kultury w Głuchołazach ma miejsce  uroczystość wręczenia medali, dyplomów i stypendiów uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki sportowe w roku szkolnym . Wśród nagrodzonych i wyróżnionych nie zabrakło zawodników z KTK "KTUKOL" - Głuchołazy.
CZY WIESZ ŻE …
Najtrudniejszą , ale i najciekawszą wycieczkę dla 4 osób, zorganizował członek naszego klubu Mirosław Janiec. W dniach 21.07.- 10.09. 1988r. podróżowali rowerami po Japonii, Korei Północnej i Chinach.
CZY WIESZ ŻE …
MISTRZOWIE EUROPY W latach 1987-1993, 7- krotnie członkowie klubu KTUKOL reprezentowali Polskę na Europejskim Finale Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym pn. KTO JEST MISTRZEM NA DWÓCH KÓŁKACH, gdzie w 1991r. zdobyli II, a w 1992r. I miejsce w Europie.
CZY WIESZ ŻE …
Drogi turystyczne Ktukolowców ,prowadziły przez liczne kraje europejskie takie jak : Niemcy, Czechy, Słowacja, Belgia, Holandia, Luksemburg, Andora, Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Monako, Austria, Szwajcaria, Węgry, Bułgaria. Był także parogodzinny pobyt w miejscowości Ceuta na kontynencie afrykańskim.
CZY WIESZ ŻE …
Doświadczenie, przygoda i próba pokonania swoich słabości oraz sportowe i turystyczne wyzwania, to wszystko zachęca do uprawiania kolarstwa i turystyki rowerowej, dając możliwość realizacji swoich marzeń i pragnień. Wspaniałym przykładem jest tutaj wielka wyprawa rowerowa Roberta Jamroza do Chorwacji. W czasie tej eskapady, Robert przejechał na rowerze w ciągu 15 dni ponad 3 tyś. km, ze średnią prędkością 18 km/h. Średni dystans dzienny to ponad 200 km, a całkowity czas spędzony na rowerze to 167 h i 42 min. Maksymalna zanotowana prędkość: 71 km/h. Najniższa zanotowana temp. 5,4 Stopnia Celsjusza .Najwyższa zanotowana temp. 41,7 stopnia Celsjusza . Robert zrealizował swoje plany jak możemy przeczytać z relacji zamieszczonej na stronie klubowej w 100 %, zdobył najwyższy szczyt pasma Biokovo i drugiego pod względem wysokości szczytu Chorwacji - Sveti Jure 1762 m n.p.m.
CZY WIESZ ŻE …
Z okazji 40 - lecia Klubu Turystyki Kolarskiej KTUKOL - Głuchołazy, wykonano pamiątkowe medale okolicznościowe. Medale zostały wręczone, podczas uroczystej gali, poświęconej obchodom 40 - lecia KTK KTUKOL, członkom klubu oraz zaproszonym gościom. Seria limitowana cieszyła się sporym zainteresowaniem.
CZY WIESZ ŻE … KOLARSTWO - TURYSTYKA - REKREACJA