Kolarstwo - Turystyka - Rekreacja
© 1974 -2020 Klub Turystyki Kolarskiej "KTUKOL” - Głuchołazy
Bez jakiejkolwiek klasyfikacji, bez wyłaniania pojedynczego zwycięzcy, bez stresu. Po prostu szykuj formę ponad normę. ZAPISY JUŻ OD 15 MARCA 2019 R.  
Górami Euroregionu Pradziad
Z Głuchoołaz w Jeseniki 
GŁUCHOŁAZY KORONA EUROPY - KLUB ZDOBYWCÓW KORONY EUROPY
ORGANIZATORZY - PARTNERZY ZADANIA :
PROJEKT  WSPIERA :
KOLARSTWO - TURYSTYKA - REKREACJA GŁUCHOŁAZY Dlaczego warto !!! Dlaczego warto !!! POKONUJEMY GRANICE - POZNAJEMY OKOLICE  czytaj regulamin …. POKONUJEMY GRANICE - POZNAJEMY OKOLICE  czytaj regulamin …. Foto : Roweromaniak Foto : Roweromaniak czytaj regulamin … uczestnicy zapisy Regulamin imprezy POKONUJEMY GRANICE - POZNAJEMY OKOLICE Kontynuacja Rajdu Kolarskiego ZDOBYWAMY PRADZIADA czytaj więcej … POKONUJEMY GRANICE - POZNAJEMY OKOLICE.
CO WARTO WIEDZIEĆ  
Zadanie realizujemy od dnia opublikowania regulaminu do 30.06.2020 r. lub wyczerpania limitu pamiątkowych medali potwierdzającycj “zdobycie” Pardziada,Biskupiej Kopy czy Śeraka,dodatkowej góry wybranej na podstawie ankiety, Po opublikowaniu regulaminu zarejestruj się poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie organizatora Wydrukuj kartę kontrolną, na której potwierdzisz „zdobycie” przynajmniej jednego ze wskazanych poniżej szczytów górskich, Sam decydujesz kiedy „zdobędziesz” wybraną górę, mając na uwadze np. wolny weekend i warunki pogodowe,   Tylko dla orłów i medal w chmurach - czytaj poniżej !!! Dnia 30.05.2020 r. w godzinach 10.00 – 12.00 na Pradziadzie, organizator zapewni punkt kontrolny gdzie każdy “zdobywca” - “Góry Kolarzy” otrzyma piękny medal pamiątkowy ( seria limitowana). Nie możesz być tego dnia z nami ,ustal z organizatorem inny sposób doręczenia medalu np. przesyłka pocztowa lub odbiór osobisty w siedzibie KTK KTUKOL w Głuchołazach w ustalonym wcześniej terminie. >>> organizator - kontakt
Zadanie   skierowane   jest   do   miłośników   kolarstwa,   turystyki   rowerowej   oraz   pieszej,   a   tym   samym   nie   ma   celu współzawodnictwa    sportowego    .    Od    dnia    rejestracji    poprzez    formularz    zgłoszeniowy    znajdujący    się    na    stronie organizatora   i   wydruku   karty   kontrolnej,      uczestnik   sam   wyznacza   sobie   termin   wjazdu   lub   wejścia   na   wybrany   przez siebie   szczyt   górski.   Organizator   zaleca   dotarcie   do   wybranego   celu   np.   Pradziada,   dzień   30   maja   2020   r.   i   odbiór medalu   na   szczycie   Góry   Kolarzy   -   Pradziadzie   -   1492   m   n.p.m.   w   godzinach   10.00   -   12.00   lub   do   godziny   15.00   na parkingu Hvezda u podnóża Paadziada w biurze organizatora   ( czytaj regulamin - program …).  
ZWIASTUN
  Wybrano na podstawie ankiety
ORGANIZATOR - KONTAKT email : elekkontakt@interia.pl tel. + 48 500082086
Medal w chmurach
new!
Zdobądź Pradziada z “siodełka” lub pieszo najpiękniejszym szlakiem wschodniej częśći Sudetów - doliną Białej Opawy.
POKONUJEMY GRANICE - POZNAJEMY OKOLICE  WARIANT 1 Zdobycie minimum jednej góry - Pradziad, Biskupia Kopa,Śerak do 30.05.2020 r.
Zarejestruj się poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie organizatora : www.ktukol.pl, Wydrukuj kartę kontrolną, na której potwierdzisz „zdobycie” Pradziada,Biskupiej Kopy lub Śerak Prześlij wiadomość o zdobyciu góry na pocztę organizatora e - mail : elekkontakt@interia.pl Sam decydujesz kiedy „zdobędziesz” wybraną górę, mając na uwadze np. wolny weekend i warunki pogodowe, W dniu  30.05.2020 r. przedstawisz wcześniejsze potwierdzenie wjazdu na wybraną górę w biurze  organizatora na parkingu Hvezda u podnóża Pradziada na terenie Czech,gdzie odbierzesz pamiątkowy medal. Na karcie kontrolnej należy pozyskać pieczątkę jako dowód wjazdu lub wejścia na szczyt górski np. w schronisku czy restauracji.Za poświadczenia uważa się również fotografię uwidaczniającą ubiegającego się o medal w charakterystycznym miejscu na zdobytym szczycie. Nie możesz być tego dnia z nami ,ustal z organizatorem inny sposób doręczenia medalu np. przesyłka pocztowa lub odbiór osobisty w siedzibie KTK KTUKOL w Głuchołazach w ustalonym wcześniej terminie.
Zdobycie Pradziada - “Góry Kolarzy” w dniu 30.05.2020 r. 
Zarejestruj się poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie organizatora : www.ktukol.pl, Wydrukuj kartę kontrolną na której potwierdzisz „zdobycie” wybranej minimum jednej góry, Dnia 30.05.2020 r. w godzinach 10.00 – 12.00 na Pradziadzie, organizator zapewni punkt kontrolny gdzie każdy “zdobywca” - “Góry Kolarzy” otrzyma pamiątkowy medal .Uczestnicy, którzy przybędą po godzinie 12.00 powinni pozyskać pieczątkę jako dowód wjazdu lub wejścia na szczyt górski np. w schronisku czy restauracji  i odebrać medal do godziny 15.00 na parkingu Hvezda u podnóża Paadziada w biurze organizatora lub uzgodnić z organizatorem odbiór pamiątki w innym terminie. *Wjazd lub wejście należy czasowo dostosować do możliwości uczestników, długości trasy i warunków pogodowych
Zdobycie minimum jednej góry Pradziad,Biskupia Kopa,Śerak  po 30.05.2020 r. 
Zarejestruj się poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie organizatora : www.ktukol.pl, Wydrukuj kartę kontrolną na której potwierdzisz „zdobycie” wybranej minimum jednej góry, Na karcie kontrolnej należy pozyskać pieczątkę jako dowód wjazdu lub wejścia na szczyt górski np. w schronisku czy restauracji.Za poświadczenia uważa się również fotografię uwidaczniającą ubiegającego się o medal w charakterystycznym miejscu na zdobytym szczycie. Prześlij wiadomość o zdobyciu góry na pocztę organizatora e - mail : elekkontakt@interia.pl  ustal z organizatorem warunki odbioru pamiątkowego medalu >>> organizator - kontakt
PO WYBRANIU MINIMUM JEDNEGO CELU WYBIERZ WARIANT ZDOBYCIA
Pradziad - Biskupia Kopa - Śerak minimum jedna góra, ale można wszystkie PROJEKT - OPIS
Zadanie realizujemy od dnia opublikowania regulaminu do 30.06.2020 r.lub do wyczerpania limitu pamiątkowych medali potwierdzających “zdobycie” Pradziada,Biskupiej Kopy lub Śeraka.
Nowatorski projekt “GÓRAMI POGRANICZA POLSKO - CZESKIEGO” , jest kontynuacją znanego Ogólnopolskiego Rajdu Kolarskiego ZDOBYWAMY PRADZIADA z nowymi propozycjami. Uczestnicy sami decydują, na którą Górę zamierzają wjechać rowerem lub wejść pieszo, mając na uwadze swoje zamiłowania sportowe lub turystyczne oraz możliwości kondycyjne. Długość tras oraz stopień trudności zależy od wybranej trasy tak pieszej jak i rowerowej samych zainteresowanych. Organizator nie wyznacza jednoznacznych tras, zachęcając do skorzystania z szerokiej propozycji szlaków rowerowych i pieszych po stronie Polskiej i Czeskiej. W ramach każdej edycja rajdu niezmienną górą do wyboru jest Pradziad oraz Biskupia Kopa, a dodatkowo  inny szczyt górski lub przełęcz wytypowany na podstawie ankiety przez uczestników projektu ( w tym roku jest to Śerak). Od dnia rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy który opublikujemy na stronie organizatora dnia 15 marca 2020 r. i wydruku karty kontrolnej,  uczestnik sam wyznacza sobie termin wjazdu lub wejścia na wybrany przez siebie szczyt górski. Dla “zdobywców”  jednego ze wskazanych w tym roku szczytów górskich przygotujemy medale, które będą stanowiły niepowtarzalną kolekcję medali Górami Pogranicza Polsko - Czeskiego. Zachęcamy  „zdobycie” np. Pradziada 30 maja 2020 r.  i “odbiór medalu w chmurach” na wysokości 1492 m n.p.m. * W każdej edycji rajdu uczestnik powinien „zdobyć” minimum jedną ,ale może  wszystkie wskazane przez organizatora szczyty  górskie.
Przepiękne widoki,urokliwe trasy turystyczne oraz pamiątka - certyfikat i medal zdobywcy “Góry Kolarzy “- Pradziada, Biskupiej Kopy lub Śeraka.
Kopa Biskupia 890 m n.p.m.
Pradziad 1492 m n.p.m.
POLSKA
CZECHY
Głuchołazy
POKONUJEMY GRANICE - POZNAJEMY OKOLICE
MAPA POGLĄDOWA
Šerák 1351 m n.p.m.
W RAMACH RAJDU MINIMUM 1 GÓRA DO ZDOBYCIA
przez kolejne edycje GÓRAMI POGRANICZA POLSKO -CZESKIEGO POKONUJEMY GRANICE POZNAJEMY OKOLICE Z Głuchołaz w Jeseniki Górami Euroregionu Pradziada przez kolejne edycje w tym roku kolarstwo - turystyka rowerowa - nordic walking projekt : Eligiusz Jędrysek
PRADZIAD - NAJWYŻSZA GÓRA CZESKICH JESENIKÓW
BISKUPIA KOPA - NAJWYŻSZA GÓRA OPOLSZCZYZNY 
ŚERAK- PIĘKNY SZCZYT GÓRUJĄCY NAD JESENIKIEM 
W RAMACH RAJDU ROWEROWO LUB PIESZO ZDOBĄŹ MINIMUM JEDNĄ Z GÓR  
POKONUJEMY GRANICE - POZNAJEMY OKOLICE  1492 m n.p.m. Foto : Roweromaniak Foto : Roweromaniak POKONUJEMY GRANICE - POZNAJEMY OKOLICE  890 m n.p.m.
GÓRA KOLARZY
POKONUJEMY GRANICE - POZNAJEMY OKOLICE  
1351 m n.p.m.
Dodatkowo do wyboru inna góra lub przełęcz która otrzyma największą ilość Waszych głosów na podstawie ankiety. W ramach rajdu minimum 1 góra do zdobycia. Jesteś zainteresowany/zainteresowana “zdobyciem” wskazanego szczytu górskiego i pozyskaniem okolicznościowego medalu po 30.06.2020 r. - skontaktuj się organizatorem zadania :e - mail : elekkontakt@interia.pl Pradziad 1492 m n.p.m. Biskupia Kopa 890 m n.p.m. Śerak 1351 m n.p.m.
Najwyższa góra Moraw (1492 m n.p.m.). Na jej wierzchu została już w roku 1912 zbudowana wieża widokowa, którą jednak usunięto w roku 1959. W jej miejscu po roku 1970 wyrosła wieża telewizyjna o wysokości 145 m z nadajnikiem i wieżą widokową w wysokości 40 m. W obiekcie tej wieży można również zjeść posiłki w tamtejszej restauracji. Nadajnik na wierzchu tworzy dobitną dominantę Moraw.
Biskupia Kopa (890 m n.p.m.) to najwyższy szczyt polskiej części Gór Opawskich a przy tym najwyższa góra Opolszczyzny. Najwyższy punkt granicznej góry wraz zabytkową kamienną wieżą widokową z końca XIX wieku, która jest czynna do dziś, znajdują się po czeskiej stronie. Biskupia Kopa zaliczana jest do Korony Gór Polski.
Wieża na Biskupiej Kopie mierzy 18 m wysokości i obecnie jest pięknie odrestaurowana i udostępniona dla turystów. Z wieży roztacza się piękny widok na Jesioniki, Masyw Śnieżnika i Góry Złote. Przy dobrej pogodzie widać stąd Karkonosze i Góry Stołowe oraz zbiorniki Nyski i Otmuchowski. Około 1 km na północny zachód od wierzchołka stoją niewielkie ruiny XIII-wiecznego zamku Leuchtenstejn.
Medal 2019
POKONUJEMY GRANICE - POZNAJEMY OKOLICE  WARIANT 2 POKONUJEMY GRANICE - POZNAJEMY OKOLICE  WARIANT 3
Medal 2018
Šerák – szczyt o wysokości 1351 m n.p.m. w paśmie górskim Wysokiego Jesionika w północno-wschodnich Czechach, na historycznej granicy Moraw i Śląska, w obrębie gminy Ostružná, oddalony o około 1,2 km na północny zachód od szczytu góry Keprník
Z Głuchołaz w Jeseniki Górami Euroregionu Pradziada
. W razie dobrej pogody można zobaczyć Karkonosze, polskie równiny i Wysokie Tatry. Pasmo Pradziada zostało ogłoszone rezerwatem przyrody z charakterystychną alpejską roślinnością. Na północno- zachodniej stronie znajdują się Tabulowe kamienie z licznymi gatunkami mchów, porostów czy innych cennych roślin. Z powodu cennej roślinności, dostęp na wierzch Pradziada dozwolony jest tylko po oznakowanych drogach turystycznych.
new!